BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 12mm, 3 Wire, 4mm Range, BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 12mm, 3 Wire, 4mm Range, BI 4U-EM12WD-AP6X-H1141. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT