BI 4U-EM12-AP6X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 4U-EM12-AP6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 12mm, 3 Wire, PNP. 4mm Range, 10-30VDC, M12 Conn.
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 4U-EM12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4U-EM12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4U-EM12-AP6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 4U-EM12-AP6X-H1141 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 12mm, 3 Wire, PNP. 4mm Range, 10-30VDC, M12 Conn.. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM