BI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 4-M12-AP6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); Inductive; CPB (Housing);
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4-M12-AP6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 4-M12-AP6X-H1141 is described as Sensor; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); Inductive; CPB (Housing);. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH