BI 4-G12K-AP6X TURCK
  • Part Number: BI 4-G12K-AP6X
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: PNP-NO Barrelinductive Prox Sensor Maximum of 4mm Detection Range, 10 to 30Vdc
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 4-G12K-AP6X TURCK
    BI 4-G12K-AP6X TURCK
    BI 4-G12K-AP6X is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 4-G12K-AP6X is described as PNP-NO Barrelinductive Prox Sensor Maximum of 4mm Detection Range, 10 to 30Vdc. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED