BI 3U-M12-AN6X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 3U-M12-AN6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); Inductive; CPB (Housing);
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 3U-M12-AN6X-H1141 TURCK
    BI 3U-M12-AN6X-H1141 TURCK
    BI 3U-M12-AN6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 3U-M12-AN6X-H1141 is described as Sensor; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); Inductive; CPB (Housing);. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    FOOT ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 21CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    Vector
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V