BI 2-M12-VN6X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 2-M12-VN6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor; Inductive; Barrel; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); CPB (Housing)
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 2-M12-VN6X-H1141 TURCK
    BI 2-M12-VN6X-H1141 TURCK
    BI 2-M12-VN6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 2-M12-VN6X-H1141 is described as Sensor; Inductive; Barrel; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); CPB (Housing). Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE