BI 2-G12-AN6X 50MM TURCK
  • Part Number: BI 2-G12-AN6X 50MM
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 12mm, 50mm Long, 3 Wire, NPN, 2mm Range, 10-30VDC
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 2-G12-AN6X 50MM TURCK
    BI 2-G12-AN6X 50MM TURCK
    BI 2-G12-AN6X 50MM is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 2-G12-AN6X 50MM is described as Sensor, Proximity, Inductive, 12mm, 50mm Long, 3 Wire, NPN, 2mm Range, 10-30VDC. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"