BI 2-EM12-AP6X-H1141 TURCK
  • Part Number: BI 2-EM12-AP6X-H1141
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: 12mm Barrel Sensor; Embeddable; Eurofast Quick Disconnect; 3-Wire DC PNP (T4606501)
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 2-EM12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 2-EM12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 2-EM12-AP6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 2-EM12-AP6X-H1141 is described as 12mm Barrel Sensor; Embeddable; Eurofast Quick Disconnect; 3-Wire DC PNP (T4606501). Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE