BC20-K40SR-FZ3X2 W/M16X1.5 TURCK
  • Part Number: BC20-K40SR-FZ3X2 W/M16X1.5
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: Sensor, Capacitive, 20mm Range, 2 Wire, 20-250VAC, 40mm Dia, M2310300
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BC20-K40SR-FZ3X2 W/M16X1.5 TURCK
    BC20-K40SR-FZ3X2 W/M16X1.5 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BC20-K40SR-FZ3X2 W/M16X1.5 is described as Sensor, Capacitive, 20mm Range, 2 Wire, 20-250VAC, 40mm Dia, M2310300. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM