BC10-P30SR-VP4X2 W/M16X1.5 TURCK
  • Part Number: BC10-P30SR-VP4X2 W/M16X1.5
  • Manufacturer Name: TURCK
  • Description: 10(Flush)mm, 15(Non-Flush)mm Capacitive Proximity Sensor, PNP-CO, 200 mA, M16, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BC10-P30SR-VP4X2 W/M16X1.5 TURCK
    BC10-P30SR-VP4X2 W/M16X1.5 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BC10-P30SR-VP4X2 W/M16X1.5 is described as 10(Flush)mm, 15(Non-Flush)mm Capacitive Proximity Sensor, PNP-CO, 200 mA, M16, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TURCK
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V