TSP 240-124-3PAC500 TRACO POWER
  • Part Number: TSP 240-124-3PAC500
  • Manufacturer Name: TRACO POWER
  • Description: Power Supply; AC-DC; 24V@10A; 400-550V 3PhIn; Enclosed; DIN Rail Mount; TSP-3P Series
  • Category: AC-DC Power Supply
  • Status:
  • More about TSP 240-124-3PAC500 TRACO POWER
    TSP 240-124-3PAC500 is manufactured by TRACO POWER and is categorized in the AC-DC Power Supply category. TSP 240-124-3PAC500 is described as Power Supply; AC-DC; 24V@10A; 400-550V 3PhIn; Enclosed; DIN Rail Mount; TSP-3P Series. Perfect Parts is a supplier of Power Management Modules and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TRACO POWER
    ---> AC-DC Power Supply from all manufacturers
    ---> Power Management Modules by sub category
  • More About  AC-DC Power Supply
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"