TEQ 160-7216WIR TRACO POWER
  • Part Number: TEQ 160-7216WIR
  • Manufacturer Name: TRACO POWER
  • Description: TRACOPOWER Iso DC-DC Converter, Vin 43 to 160Vdc, Vout 28Vdc, I/O isolation 2250Vdc
  • Category: DC-DC Power Supply Converter
  • Status:
  • More about TEQ 160-7216WIR TRACO POWER
    TEQ 160-7216WIR TRACO POWER
    TEQ 160-7216WIR is manufactured by TRACO POWER and is categorized in the DC-DC Power Supply Converter category. TEQ 160-7216WIR is described as TRACOPOWER Iso DC-DC Converter, Vin 43 to 160Vdc, Vout 28Vdc, I/O isolation 2250Vdc. Perfect Parts is a supplier of Power Management and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TRACO POWER
    ---> DC-DC Power Supply Converter from all manufacturers
    ---> Power Management by sub category
  • More About  DC-DC Power Supply Converter
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    View
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE