SSM037PC2DC006N TE Connectivity - Mil-Spec
  • More about SSM037PC2DC006N TE Connectivity - Mil-Spec
    SSM037PC2DC006N is manufactured by TE Connectivity - Mil-Spec and is categorized in the Panel Mount Free Hanging Rectangular Connectors category. SSM037PC2DC006N is described as CONN PLUG 37POS 30AWG 6IN. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by TE Connectivity - Mil-Spec
    ---> Panel Mount Free Hanging Rectangular Connectors from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Panel Mount Free Hanging Rectangular Connectors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT 6UX19X15.75 SNAPIN
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM