AFD57-18-11PN-6117 TE Connectivity - Deutsch
  • More about AFD57-18-11PN-6117 TE Connectivity - Deutsch
    AFD57-18-11PN-6117 is manufactured by TE Connectivity - Deutsch and is categorized in the Circular Connectors category. AFD57-18-11PN-6117 is described as CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by TE Connectivity - Deutsch
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"