CRGS1206J8M2 TE Connectivity | AMP Connectors
  • More about CRGS1206J8M2 TE Connectivity | AMP Connectors
    CRGS1206J8M2 is manufactured by TE Connectivity | AMP Connectors and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRGS1206J8M2 is described as RES SMD 8.2M OHM 5% 0.6W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.