CRGS1206J68K TE Connectivity | AMP Connectors
  • More about CRGS1206J68K TE Connectivity | AMP Connectors
    CRGS1206J68K is manufactured by TE Connectivity | AMP Connectors and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRGS1206J68K is described as RES SMD 68K OHM 5% 0.6W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE