YR1B118KCC TE CONNECTIVITY
  • More about YR1B118KCC TE CONNECTIVITY
    YR1B118KCC TE CONNECTIVITY
    YR1B118KCC is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Through Hole Resistors category. YR1B118KCC is described as RES 118K OHM 1/4W 0.1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"