TJT1501R5J TE CONNECTIVITY
  • More about TJT1501R5J TE CONNECTIVITY
    TJT1501R5J TE CONNECTIVITY
    TJT1501R5J is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Other Mount Resistors category. TJT1501R5J is described as RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 150W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY HOLDER
    View
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM