TE600B5R6J TE CONNECTIVITY
  • More about TE600B5R6J TE CONNECTIVITY
    TE600B5R6J TE CONNECTIVITY
    TE600B5R6J is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Other Mount Resistors category. TE600B5R6J is described as RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 600W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"