TE2500B1R5J TE CONNECTIVITY
  • More about TE2500B1R5J TE CONNECTIVITY
    TE2500B1R5J TE CONNECTIVITY
    TE2500B1R5J is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Other Mount Resistors category. TE2500B1R5J is described as RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 2500W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE