TE1200B1K2J TE CONNECTIVITY
  • More about TE1200B1K2J TE CONNECTIVITY
    TE1200B1K2J TE CONNECTIVITY
    TE1200B1K2J is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Other Mount Resistors category. TE1200B1K2J is described as RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 1200W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"