PBC-040A3E7 TE CONNECTIVITY
  • Part Number: PBC-040A3E7
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: Contactor, IEC, Electro Mechanical, 40A, 48VAC Coil, 1NO/1NC, PBC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about PBC-040A3E7 TE CONNECTIVITY
    PBC-040A3E7 TE CONNECTIVITY
    PBC-040A3E7 is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Contactors category. PBC-040A3E7 is described as Contactor, IEC, Electro Mechanical, 40A, 48VAC Coil, 1NO/1NC, PBC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TE CONNECTIVITY
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM