P40P42A12P1-120 TE CONNECTIVITY
  • Part Number: P40P42A12P1-120
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: Contactor, Magnetic, Definite Purpose, 40A, 127VAC, Standard Mounting
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about P40P42A12P1-120 TE CONNECTIVITY
    P40P42A12P1-120 is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Contactors category. P40P42A12P1-120 is described as Contactor, Magnetic, Definite Purpose, 40A, 127VAC, Standard Mounting. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TE CONNECTIVITY
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    View
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V