DPC-3T40BL1X TE CONNECTIVITY
  • Part Number: DPC-3T40BL1X
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: Contactor, Definite Purpose, 40 A, 120 VAC, 3 Pole, Box Lugs
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DPC-3T40BL1X TE CONNECTIVITY
    DPC-3T40BL1X TE CONNECTIVITY
    DPC-3T40BL1X is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Contactors category. DPC-3T40BL1X is described as Contactor, Definite Purpose, 40 A, 120 VAC, 3 Pole, Box Lugs. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM