DPC-3T30BL1X TE CONNECTIVITY
  • Part Number: DPC-3T30BL1X
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: Contactor, Definite Purpose, 30 A, 120 VAC, 3 Pole, Combo Screws
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DPC-3T30BL1X TE CONNECTIVITY
    DPC-3T30BL1X TE CONNECTIVITY
    DPC-3T30BL1X is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Contactors category. DPC-3T30BL1X is described as Contactor, Definite Purpose, 30 A, 120 VAC, 3 Pole, Combo Screws. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TE CONNECTIVITY
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V