DPC-3H40BL1X TE CONNECTIVITY
  • Part Number: DPC-3H40BL1X
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: Contactor, Definite Purpose, 40 A, 480 VAC, 3 Pole, Box Lugs
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DPC-3H40BL1X TE CONNECTIVITY
    DPC-3H40BL1X TE CONNECTIVITY
    DPC-3H40BL1X is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Contactors category. DPC-3H40BL1X is described as Contactor, Definite Purpose, 40 A, 480 VAC, 3 Pole, Box Lugs. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"