CP16SH10IP06102F TE CONNECTIVITY
  • Part Number: CP16SH10IP06102F
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: POT 1K OHM 1/5W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about CP16SH10IP06102F TE CONNECTIVITY
    CP16SH10IP06102F is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Rheostats category. CP16SH10IP06102F is described as POT 1K OHM 1/5W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TE CONNECTIVITY
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ