17PCSA104MC19P TE CONNECTIVITY
  • Part Number: 17PCSA104MC19P
  • Manufacturer Name: TE CONNECTIVITY
  • Description: POT 100K OHM 1/4W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 17PCSA104MC19P TE CONNECTIVITY
    17PCSA104MC19P TE CONNECTIVITY
    17PCSA104MC19P is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the Rheostats category. 17PCSA104MC19P is described as POT 100K OHM 1/4W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TE CONNECTIVITY
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"