PRASD1-16F-BB000 TE / ALCOSWITCH
  • More about PRASD1-16F-BB000 TE / ALCOSWITCH
    PRASD1-16F-BB000 is manufactured by TE / ALCOSWITCH and is categorized in the Rocker Switches category. PRASD1-16F-BB000 is described as SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TE / ALCOSWITCH
    ---> Rocker Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Rocker Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 9-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V