PRASA1-16F-BB0BW TE / ALCOSWITCH
  • More about PRASA1-16F-BB0BW TE / ALCOSWITCH
    PRASA1-16F-BB0BW is manufactured by TE / ALCOSWITCH and is categorized in the Rocker Switches category. PRASA1-16F-BB0BW is described as SWITCH ROCKER SPST 16A 125V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by TE / ALCOSWITCH
    ---> Rocker Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Rocker Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE