CC1R5-0512DR-E TDK-Lambda
  • Part Number: CC1R5-0512DR-E
  • Manufacturer Name: TDK-Lambda
  • Description: CONV DC/DC 1.5W DUL 5V +-12V SMD
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 217
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CC1R5-0512DR-E TDK-Lambda
    CC1R5-0512DR-E TDK-Lambda
    CC1R5-0512DR-E is manufactured by TDK-Lambda and is categorized in the DC/DC Converters category. CC1R5-0512DR-E is described as CONV DC/DC 1.5W DUL 5V +-12V SMD. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by TDK-Lambda
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE