CGJ3E2X7R0J474K080AA TDK
  • Part Number: CGJ3E2X7R0J474K080AA
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 64,337
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CGJ3E2X7R0J474K080AA TDK
    CGJ3E2X7R0J474K080AA TDK
    CGJ3E2X7R0J474K080AA is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. CGJ3E2X7R0J474K080AA is described as CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA