CGA4J2X8R1H683M125AA TDK
  • Part Number: CGA4J2X8R1H683M125AA
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.068UF 50V X8R 0805
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 13,440
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CGA4J2X8R1H683M125AA TDK
    CGA4J2X8R1H683M125AA TDK
    CGA4J2X8R1H683M125AA is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. CGA4J2X8R1H683M125AA is described as CAP CER 0.068UF 50V X8R 0805. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE