C3216X7R1C685K160AC TDK
  • Part Number: C3216X7R1C685K160AC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 6.8UF 16V X7R 1206
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 99,075
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C3216X7R1C685K160AC TDK
    C3216X7R1C685K160AC TDK
    C3216X7R1C685K160AC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C3216X7R1C685K160AC is described as CAP CER 6.8UF 16V X7R 1206. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE, NYLON
    View
    Schroff
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"