C1608X8R1H153K080AE TDK
  • Part Number: C1608X8R1H153K080AE
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.015UF 50V X8R 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1608X8R1H153K080AE TDK
    C1608X8R1H153K080AE TDK
    C1608X8R1H153K080AE is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1608X8R1H153K080AE is described as CAP CER 0.015UF 50V X8R 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM