C0510X5R1C104M030BC TDK
  • Part Number: C0510X5R1C104M030BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.1UF 16V X5R 0204
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0510X5R1C104M030BC TDK
    C0510X5R1C104M030BC TDK
    C0510X5R1C104M030BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0510X5R1C104M030BC is described as CAP CER 0.1UF 16V X5R 0204. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U 175MM SIDE PLATE
    View
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK