C0402X5R1C331M020BC TDK
  • Part Number: C0402X5R1C331M020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 330PF 16V X5R 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 111,776
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402X5R1C331M020BC TDK
    C0402X5R1C331M020BC TDK
    C0402X5R1C331M020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402X5R1C331M020BC is described as CAP CER 330PF 16V X5R 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V