C0402X5R0G224M020BC TDK
  • Part Number: C0402X5R0G224M020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.22UF 4V X5R 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 109,760
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402X5R0G224M020BC TDK
    C0402X5R0G224M020BC TDK
    C0402X5R0G224M020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402X5R0G224M020BC is described as CAP CER 0.22UF 4V X5R 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM