C0402JB0J103K020BC TDK
  • Part Number: C0402JB0J103K020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 10000PF 6.3V JB 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 111,328
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402JB0J103K020BC TDK
    C0402JB0J103K020BC TDK
    C0402JB0J103K020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402JB0J103K020BC is described as CAP CER 10000PF 6.3V JB 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"