C0402C0G1C820K020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C820K020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 82PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 134,400
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C820K020BC TDK
    C0402C0G1C820K020BC TDK
    C0402C0G1C820K020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C820K020BC is described as CAP CER 82PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL