C0402C0G1C820J020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C820J020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 82PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 110,036
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C820J020BC TDK
    C0402C0G1C820J020BC TDK
    C0402C0G1C820J020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C820J020BC is described as CAP CER 82PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE