C0402C0G1C6R8D020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C6R8D020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 6.8PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 106,740
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C6R8D020BC TDK
    C0402C0G1C6R8D020BC TDK
    C0402C0G1C6R8D020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C6R8D020BC is described as CAP CER 6.8PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    View
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB