C0402C0G1C680J020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C680J020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 68PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 84,226
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C680J020BC TDK
    C0402C0G1C680J020BC TDK
    C0402C0G1C680J020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C680J020BC is described as CAP CER 68PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    3U 175MM SIDE PLATE