C0402C0G1C560K020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C560K020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 56PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 111,440
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C560K020BC TDK
    C0402C0G1C560K020BC TDK
    C0402C0G1C560K020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C560K020BC is described as CAP CER 56PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE