C0402C0G1C3R3C020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C3R3C020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 3.3PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 123,661
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C3R3C020BC TDK
    C0402C0G1C3R3C020BC TDK
    C0402C0G1C3R3C020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C3R3C020BC is described as CAP CER 3.3PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM