C0402C0G1C390J020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C390J020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 39PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 30,742
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C390J020BC TDK
    C0402C0G1C390J020BC TDK
    C0402C0G1C390J020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C390J020BC is described as CAP CER 39PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE