C0402C0G1C2R2C020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C2R2C020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 2.2PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 124,257
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C2R2C020BC TDK
    C0402C0G1C2R2C020BC TDK
    C0402C0G1C2R2C020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C2R2C020BC is described as CAP CER 2.2PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V