C0402C0G1C1R5C020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C1R5C020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 1.5PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 98,569
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C1R5C020BC TDK
    C0402C0G1C1R5C020BC TDK
    C0402C0G1C1R5C020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C1R5C020BC is described as CAP CER 1.5PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE