C0402C0G1C180K020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C180K020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 18PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 107,789
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C180K020BC TDK
    C0402C0G1C180K020BC TDK
    C0402C0G1C180K020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C180K020BC is described as CAP CER 18PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    View
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT
    View
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"