C0402C0G1C120K020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C120K020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 12PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 111,306
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C120K020BC TDK
    C0402C0G1C120K020BC TDK
    C0402C0G1C120K020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C120K020BC is described as CAP CER 12PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK